HDP Eş Genel Başkanı Sancar: Bu ülkenin özgür, eşit, demokratik, barışçıl bir yaşam kurmasının güvencesi biziz

Yeşil Sol Parti’nin Antalya milletvekili adaylarını tanıttığı etkinlikte konuşan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “Bu ülkenin özgür, eşit, demokratik, barışçıl bir yaşam kurmasının güvencesi biziz. Gücümüzü sandıklara yansıtacağız” ifadelerini kullandı.

14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek milletvekili genel seçimleri öncesi Özgürlük İttifakı bileşenlerinin seçime gireceği Yeşil Sol Parti, Antalya adaylarını düzenlenen etkinlikle tanıttı. Kepez ilçesindeki seçim ofisi önünde düzenlenen etkinliğe adaylarla birlikte HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül de katıldı. Partinin Antalya’da aday gösterdiği 17 isim kürsüye çıkarak, katılımcıları selamladı.

“Bu düzen nefretten, kutuplaştırmadan, ırkçılıktan besleniyor”

Selamlamanın ardından konuşan Mithat Sancar, Antalya’dan iki milletvekilini Meclis’e göndermek istediklerini, bu nedenle daha fazla çalışmaları gerektiğini belirtti ve, “Antalya’ya, şu güzel şehre bakın. Phaselis bile betonlaştırılıyor. Bu düzen savaştan, nefretten, kutuplaştırmadan, ırkçılıktan besleniyor. Bütün bunlara son vermeye, Kürt sorununa demokratik çözüm için geliyoruz. Bu ülkeye kalıcı barışı getirmeye geliyoruz. Çözüm biziz. Bu ülkenin özgür, eşit, demokratik, barışçıl bir yaşam kurmasının güvencesi biziz. Gücümüzü sandıklara yansıtacağız” dedi.

Yeşil Sol Parti’nin 14 Mayıs’ta düzenlenecek seçimlerdeki adayları ise şöyle: Hakkı Saruhan Oluç, Canan Çalağan, Muhsin Taşar, Zöhre Tedik, Erbakan Tağ, Hülya Hasbay, Selami Özyaşar, Nigar Durmuş, Fırat Eren, Neriman Bakır, Hasan Doğan, Hülya Aktaş, Eyup Uşma, Kamile Yılmaz, Mahir Doğan, Nefise Oğuz, Serdar Köşkeroğlu (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir