Meteoroloji açıkladı: Eyyam-ı Bahur geçti, Basra Körfezi’nden yeni sıcak hava dalgası geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), 20 Ağustos hava durumu raporunu yayımladı. Yeni rapora göre Eyyam-ı Bahur sıcaklarının etkisi geçtikten sonra serinleyen hava Basra Körfezi’nden gelen yeni sıcak hava dalgası ile tekrar ısınmaya başladı. Türkiye’yi etkisi altına alan sıcak hava dalgasının etkisini bir süre daha sürdürmesi bekleniyor. Meeteoroloji, sıcaklarda bir değişiklik olmayacağını belirtti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler şöyle:

“Yurdun kuzeydoğu kesimleri ile Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyılarının iç kesimleri ile Antalya’nın batısının iç kesimleri ve Muğla’nın iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının Marmara ve Kıyı Ege’de mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 6 ila 9 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın ise genellikle kuzey, yurdun güney ve doğu kesimlerinde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’da kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Kuvvetli rüzgâr uyarısı

Öte yandan Meteoroloji rüzgarın Marmara’da kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaşları uyardı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir