Vahdettin’in torunun Kuşadası’ndaki Kısmet Oteli satıldıktan 2 ay sonra yıkıldı

Aydın Kuşadası’nın sembolik yapılarından olan ve faaliyet gösterdiği dönemde birçok ünlü sanatçı, devlet adamı, kral ve kraliçeyi misafir eden Kısmet Otel yıkıldı.

Son padişah Vahdettin’in torununun çocuğu Hanzade Osmanoğlu Özbaş’a ait olduğu bilinen Kısmet Otel, ağustosta Avcılar İnşaat tarafından satın alınmıştı. Avcılar İnşaat, Kısmet Otel’in bulunduğu yerde içinde rezidans ve otelin de yer aldığı Türkiye’nin en iyi karma projelerinden birini hayata geçirmek istiyor. Proje ile ilgili çalışmaların sürdüğü belirtiliyor.

İKİNCİ ELİZABETH VE İRAN ŞAHI’NI AĞIRLAMIŞTI

Kuşadası’nın sembol yapılarından biri olarak kabul edilen ve 1967’de açılan Kısmet Otel, İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth, İran Şahı Rıza Pehlevi, yine dünyadan pek çok ünlü sanatçı, devlet adamı, kral ve kraliçeleri ağırlamıştı.

İCRADAN SATIŞA KONULMUŞTU

Türk turizminin simge otelleri arasında sayılan Kısmet Otel’le ilgili Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASKİ, yapılandırma başvurusu yapılan 380 bin liralık su borcunu bahane ederek 2021 yılında icradan satış işlemi başlatmıştı. Ancak Hanzade Özbaş Osmanoğlu su borcunu tek kalemde ödeyerek icradan satış işlemini durdurmuştu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir