‘Katil göz göre göre kaçtı’

ÇİĞDEM YILMAZ İstanbul – İstanbul’da 30 Kasım Perşembe günü Avrasya Tüneli Aksaray çıkışında emniyet şeridinde yavaşlayan Yunus Emre Göçer, arkadan gelen otomobilin çarpmasıyla ağır yaralandı. Tedavi gördüğü hastanede altı gün yaşam mücadelesi veren Göçer, hayatını kaybetti.

Göçer’e çarpıp kaçan otomobilin Somali Konsolosluğu’na ait olduğu, aracı Cumhurbaşkanı Mahmud’un oğlu Mohamed Hasan Şeyh Mahmud kullandığı ortaya çıktı.

Mahmud, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Savcılık Mohamed hakkında yurt dışına çıkış yasağı koyarak dosyayı bilirkişiye gönderdi. Hazırlanan raporda tüm kusurun Mohamed’de olduğu belirtildi. Raporun ardından savcılık, şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep etti. Ancak Mahmud’un 2 Aralık’ta yurt dışına çıktığı ortaya çıktı.

Mahmud’un yurt dışına çıkmasına isyan eden Göçer’in eşi Öznur Göçer,  “7 gün boyunca bir umutla eşim gözlerini açar diye hastaneden bir an olsun ayrılmadım. Ama ne eşim gözlerini açtı ne de bu adamın kaçmasına engel olundu. Eşimin ölümüne sebep olan ve buna göz yuman olay yerindeki polislerden de şikayetçiyim. Bunun hesabını kim verecek. Adam gitmiş, bir daha gelir mi? Bu katilden önce olay yerinde o tutanağı tutan polislerin hesap vermesi gerekiyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir