Solana Kurucusu Rakibiyle Barış İstedi! SOL İçin Ufukta Ne Var?

Solana’nın kurucusu Anatoly Yakovenko, Solana ve Ethereum’un (ETH) bir arada var olduğu bir gelecek öngörüyor. Bu doğrultuda, bir ekosistemin diğerini öldüreceğine dair tüm anlatının çöpe atılması çağrısını yaptı. Bu gelişmelerin ortasında SOL, gözünü 70 dolara dikti.

Solana kurucusu soğuk savaşın sona ermesini istiyor!

Solana’nın (SOL) kurucusu Anatoly Yakovenko, takipçilerini geçmiş döngüde oynanan anlatıyı geri getirmemeye çağırıyor. Bu bağlamda SOL’u Ethereum’a (ETH) karşı koyarak “Bu topal” diyor. Solana yöneticisi, iki ekosistemin bir arada var olmasının mümkün olduğunu söylüyor. Ayrıca, rekabet etmek için örtüşen özelliklerinden yararlanabileceği bir gelecek öngörüyor.

Açıklama, MakerDAO kurucu ortağı ve CEO’su Rune Christensen’in protokolün NewChain’ini Ethereum’dan kaldırma ve Solana Blockchain’de çatallama planlarını açıklamasının ardından geldi. Christensen’in niyeti zararsızdı. Bununla birlikte, topluluk bunu Solana ve Ethereum arasında en iyilerin savaşı olarak algıladı. Ancak Yakovenko’ya göre bu savaş ekosistem için yalnızca zararlı.

Yakovenko, “Solana gelişiyor ve bir şekilde Ethereum ölüyor” algısını çürütmek istiyor. Ayrıca, Danksharding’in Solana verilerinin tamamını içerecek yeterli bant genişliğine sahip olabileceği konusunda iyimser olduğunu gösteriyor. Özellikle Danksharding, Blockchain teknolojisinin daha ucuz bloklar eklemesini sağlayan bir teknoloji. Rollup işlemleri için depolama alanını artırıyor. Böylece, işlem hacmini genişleten bir Ethereum rollup ölçeklendirme yöntemi olarak ortaya çıkıyor.

Solana mucidi daha önce de benzer çağrılar yaptı

Bu, Yakovenko’nun Solana ve Ethereum kavgasını bastırmaya çalıştığı ilk sefer değil. Bir Ethereum topluluğu üyesi olan jebus.eth, Ekim ayında yaptığı bir alıntıda Solana’yı eleştiri. ETH topluluk üyesi, Solana’yı kriptonun Demokrat Partisi’ne benzetti. Solana’yı değerin kaynağı konusunda bir anlayışa sahip olmayan “fakirler ve zenginler koalisyonu” olarak nitelendirdi. jebus.eth, değer yerine ucuz olmaya öncelik veren bir grup insan olduğunu da sözlerine ekledi.

Buna karşılık Yakovenko, “Ekonomik dönüşümün büyük tiyatrosunda Ethereum kendisini gerçek bir devrimin habercisi olarak değil, yalnızca burjuva ayaklanmasının yeni bir gösterisi olarak sunuyor,” diye savundu.

SOL teknik görünümü: Hedefte 70 dolar var!

Kripto analisti Lockridge Okoth, SOL’un teknik resmine bakıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Solana fiyatı kuzeye bağlı kalmaya devam ediyor. Altcoin, işlem hacminde %11’lik bir tırmanışla birlikte gün içinde %2’lik bir artış gösterdi. Fiyat ve işlem hacmi arasındaki parite, alıcılar tarafından varlığa yönelik güçlü ilgiyi gösteriyor. Aynı zamanda daha yüksek likiditeye, daha iyi emir uygulamasına ve alıcı ile satıcıyı birbirine bağlamak için daha aktif bir piyasaya işaret ediyor.

Bu yazının yazıldığı sırada, kripto para birimi 63,58 dolardan işlem görüyordu. Ayrıca, gözler yükselen ivme ve SOL piyasasında boğaların varlığının ortasında 70,00 dolar işaretine çevrilmiş durumda. Bunu, kuzeye giden RSI ve pozitif bölgedeki Awesome Osilator’un (AO) yeşil histogram çubuklarında görmek mümkün.

SOL 1 günlük grafik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir